****************

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19.08.2018 r.

Porządek Mszy świętych w bazylice: 6.30, 7.30, 9.45 (recytowana), 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 (po powrocie procesji z kalwarii), 18.30.

Msza pontyfikalna na Szczycie Kalwarii: 10.00

Nieszpory na kalwarii: 15.00

Różaniec w bazyclice: 18.00

Odsłonięcie/Zasłonięcie Cudownego Obrazu: 6.30/19.15

Bazylika otwarta w godz: 6.00 - 19.30, Kalwaria: 6.00 - 20.00

 

1. Z wielką radością witamy w naszym Sanktuarium wszystkich pielgrzymów, zwłaszcza kobiety i dziewczęta, które przybyły do Pani Piekarskiej, by powierzyć Jej opiece swoje rodziny. Życzymy wszystkim pątniczkom obfitych łask Bożych i bliskości Panienki Piekarskiej.
2. Pielgrzymów zachęcamy do korzystania z propozycji Centrum Pielgrzymkowego i Ogrodu Anioła. W kaplicach na Rajskim Placu można wpisać do Złotej Księgi osoby żyjące jak i zmarłe, w intencji których jest odprawiana msza św. w każdą sobotę o godz. 6.30.

3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia:
• w środę 22.08 wspomnienie NMP, Królowej. Jest to zarazem 159. rocznica poświęcenia naszego kościoła.
• w piątek 24.08 Święto św. Bartłomieja, Apostoła - patrona naszej parafii.

Zapraszamy na triduum modlitewne, które ma nas przygotować do Uroczystości św. Bartłomieja Apostoła:

- w piątek po Mszy św. wieczornej konferencja ks. K. Szudoka i nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja. 

- w sobotę o godz. 16.00 obchody kalwaryjskie, a po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia za 700-lecie piekarskiej parafii połączona z aktem zawierzenia parafian Matce Bożej i św. Bartłomiejowi.

- w niedzielę odpustową po każdej Mszy świętej możliwość uczczenia relikwii św. Bartłomieja. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.30, różaniec na Kalwarii o godz. 13.45 i nieszpory o godz.15.00 w bazylice. Ponadto o godz. 17.00 koncert jubileuszowy w wykonaniu Chóru Politechniki Śląskiej, Orkiestry "Sound of Winds" i solistów.

4.  W niedzielę 26.08 obchodzimy także Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 20.00 godzina maryjna zakończona apelem jasnogórskim. Do udziału zapraszamy szczególnie uczestników tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę.

5. Przy naszym sanktuarium powstaje Dom Rekolekcyjno – Pielgrzymkowy Nazaret, który jest darem dla św. Jana Pawła II. Wsparcie tego Dzieła jest możliwe przez wpłaty na blankietach, które są umieszczone w Bazylice i na stoiskach a także przez zakup Biblii Piekarskiej, zaś w Centrum Pielgrzymkowym są przyjmowane cegiełki od tych osób, które pragną włączyć się w budowę Domu Pielgrzymkowego Nazaret poprzez tablicę granitową z imieniem i nazwiskiem, którą umieszczamy w Alei Darczyńców na kalwarii.

6. Przypominamy o przedłużeniu opłaty za rezerwację miejsca cmentarnego po 20 latach od pochówku lub po 10 latach od ostatniego przedłużenia rezerwacji. Opłaty należy składać w kancelarii parafialnej, przynosząc ze sobą ostatni dowód wpłaty.

7. Zachęcamy do skorzystania z oferty kawiarenki "Pod Aniołem", która w lecie przeniesiona jest do ogrody anioła (8.30-15.00). Można tam wypić pyszną kawę, bądź spróbować domowych wypieków. Dom pielgrzyma zaprasza ponadto na obiady i inne posiłki (9.00-21.00).

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

9. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

11. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

 

reg sil 2018

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.