**************** 

TRANSMISJA  NA ŻYWO

YOUTUBE bazylika 2

 

****************

1. Dzisiaj III Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.00 oraz na kolędowanie w "Piekarskim Betlejem" wraz z zespołem "Folkowianie" z Pszczyny o godz. 17.00. Za tydzień ostatni koncert kolędowy, w którym zaprezentuje się chór sanktuaryjny "Św. Cecylia" wraz  z orkiestrą dętą.

2. W minioną sobotę zakończyły się w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Duszpasterzy przyjęło  82%  rodzin objętych kolędą. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie duszpasterza i otwarcie się na Boże błogosławieństwo dla domu i rodziny. Dziękujemy także tym, którzy podczas kolędy wyrazili swoją  więź z  parafią szczerym zainteresowaniem powstającymi przy sanktuarium dziełami, takimi jak: Betlejem Piekarskie czy budową Domu Nazaret. Bóg Zapłać za  życzliwość i złożone ofiary, które jak zawsze przeznaczamy na prace modernizacyjne i drobne inwestycje przy naszym sanktuarium. 

3. Piekarskie Bractwo Kalwaryjskie ogłasza nabór na aktorów pierwszo i drugoplanowych oraz pomocników technicznych, chętnych do udziału w tegorocznym Misterium Męki Pańskiej. Wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież jak i dorosłych, bez względu na miejsce zamieszkania, zapraszamy do Domu Katechetycznego w następujących terminach: 25.01, 15.02 i 1.03. o godz. 19.00.

4. We wtorek 23 stycznia kolejną rocznicę urodzin obchodzi ksiądz proboszcz Władysław Nieszporek. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.

5. Betlejem Piekarskie (żywa i ruchoma szopka na Rajskim Placu) otwarte będzie do 28 stycznia w godz. 9.00 - 18.30.

Zapraszamy do nawiedzenia szopki, która w kawiarence "Pod Dębem" oferuje swojskie wypieki. 

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku od 10.45 - 17.30.

7. Podobnie, jak w ubiegłym roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na budowę Domu Rekolekcyjnego NAZARET. Numer KRS jest dostępny na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła, w kiosku i centrum pielgrzymkowym. Można go także znaleźć na obrazkach rozdawanych w tym roku podczas kolędy. Bardzo serdecznie dziękujemy za ubiegłoroczne ofiary. Bóg Zapłać.

8. W związku z pojawieniem się w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

9. Dziękujemy za złożone ofiary. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.