****************

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich powołanych do Służby Bożej. Okazją do tego będą dzisiejsze nieszpory, które odprawimy o godz. 15.00 oraz różaniec o godz. 18.00.

W tygodniu zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, a we wtorek na nowennę do MB Piekarskiej o godz. 17.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00.

2. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika - głównego patrona Polski. 

3. W środę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty, za którego wstawiennictwem będziemy się modlić o urodzaje oraz błogosławieństwo w pracy.

W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. Rafał Mucha. Zapraszamy na Mszę urodzinową w intencji solenizanta, którą odprawimy o godz. 18.00.

4. W piątek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 Msza święta szkolna.

5. W sobotę o godz. 10.00 Msza święta w intencji "Legionu Maryi", który w tym dniu jak co roku pielgrzymuje do Piekarskiej Pani.

6. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury w Kozłowej Górze odbędzie się projekcja filmu "Sprawa Chrystusa". Zapraszamy.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

8. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Jest to część akcji Caritas "Rodzina Rodzinie", która polega na finansowym wsparciu konkretnej rodziny (bądź rodzin) poprzez comiesięczną zadeklarowaną wcześniej kwotę.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

10. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

11. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.