****************

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00 oraz na modlitwę różańcową o godz. 18.00.

Po Mszach świętych można nabyć przed kościołem kremówki papieskie z Wadowic. Ofiary będą przeznaczone na organizację pieszej pielgrzymki do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 30.07. – 3.08.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30, a we wtorek w ramach nowenny do MB Piekarskiej o godz. 17.00. W najbliższym tygodniu będą one połączone z modlitwą w intencji pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców, która przypada w przyszłą niedzielę.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30, 18.00.

4. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 18.45 w centrum pielgrzymkowym.

5. Zwracamy się do mężczyzn i kobiet o pomoc w przygotowaniu pielgrzymki. W czwartek o godz. 19.00 do centrum pielgrzymkowego zapraszamy wszystkich mężczyzn podejmujących odpowiedzialność za wieloraką posługę podczas pielgrzymki.

6. W sobotę na godz. 9.30 prosimy mężczyzn i kobiety do pomocy w przygotowaniu wzgórza kalwaryjskiego i wyznaczonych kaplic.

7. Msza św. urodzinowa w intencji ks. wikarego Mariusza Stasia zostanie odprawiona w sobotę 26.05. o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i komunii świętej. 

W tym dniu przypada również pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MBP. Msze święte wg porządku niedzielnego za wyjątkiem Mszy o godz. 9.00, która w tym dniu wypada. W kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu od godz. 8.00 - 14.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: z kościoła przez "deptak" do ul. Damrota, następnie Moniuszki, Konstytucji 3. Maja, Damrota, Bytomską do kościoła. 

10. Ogłoszenia zewnętrzne:

- Dzisiaj o godz. 18.00 w MDK w Kozłowej Górze odbędzie się projekcja filmu religijnego pt. „Ignacy Loyola”.

11. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

12. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Jest to część akcji Caritas "Rodzina Rodzinie", która polega na finansowym wsparciu konkretnej rodziny (bądź rodzin) poprzez comiesięczną zadeklarowaną wcześniej kwotę.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

14. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

15. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej., 

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.